רכישת חברות

רכישת חברות

מהי רכישת חברות? איך זה לטובת החברה כי הוא רוכש אותו? מהם היתרונות של רכישה? ומה הן כמה דוגמאות של רכישות מוצלחות? המשך לקרוא למידע נוסף. בין אם אתם מתכננים לרכוש חברה למטרות צמיחה, מיזוג או מיזוג הפוך, עליכם לדעת את היסודות. אתה עלול להיות מופתע מכמה מהיתרונות של רכישה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על תהליך הרכישה.

https://www.youtube.com/watch?v=bH5fqhLwbQ8
2

מהי רכישת חברות?

בעולם עסקים תחרותי ביותר, חברות רבות מחפשות רכישות. חברה עשויה לרצות לרכוש חברה אחרת עבור הטכנולוגיה או המוצרים שלה כדי לגוון את הצעותיה. על ידי רכישת חברה אחרת, החברה הרוכשת יכולה לקבל גישה לשוק רחב יותר ולהגדיל את נתח השוק שלה. זה עשוי גם רוצה לחסל יכולת מיותרת ולהתמקד הספקים היעילים ביותר. מרבית החברות נהנות מרכישות על ידי קבלת גישה לטכנולוגיה חדשה שאחרת לא הייתה זמינה. החברה הרוכשת לא תצטרך להשקיע בפיתוח טכנולוגיה זו, ותאפשר לה לחסוך זמן וכסף בפיתוח.

לעתים קרובות, עובדי החברה יחפשו דרכים לעזור לחברה לגדול ולהיות רווחית יותר. רכישות הן דרך לעובד לקדם את הקריירה שלו. רכישת מניות או מניות מחברה אחרת מאפשרת לעובד להשיג מטרה זו. במאמר זה נחקור את היתרונות והחסרונות של רכישות. מאמר זה יעזור לך להבין אם רכישות הן הצעד הנכון לקריירה שלך. ישנם סוגים רבים ושונים של רכישות.

באופן כללי, תהליך הרכישה כרוך בריכוז עז ובסודיות. כאשר ידוע על רכישה, העסק כרגיל מושעה. ללקוחות, ספקים ומתחרים יש גם תקופת אי וודאות. כתוצאה מכך, כמות הזמן הזמינה לניתוח נתונים ואפשרויות שקילה מתכווצת. עסקה מוצלחת היא אחת שבה יש אי ודאות מינימלית לגבי הפונקציונליות של המוצר ואת התיאבון בשוק. עם זאת, חברות רבות נכשלות בתהליך זה בגלל תכנון וביצוע לא מספיקים.

מהם היתרונות של רכישת חברה?

רכישות מספקות יתרונות רבים. הם מאפשרים לחברות לגוון את ההיצע שלהן, להגדיל את נוכחות השוק ולהפעיל שליטה בשווקים חדשים. עסקים יכולים גם להפחית את העלויות הכרוכות בבניית מתקנים חדשים ולהגדיל את הפרודוקטיביות על ידי מיזוג הצוותים שלהם. רכישות גם יוצרות עמדת שוק חזקה יותר ומפחיתות את התחרות. בנוסף, רכישות יכולות להפוך את העסק לרווחי יותר ולעזור לו להתמודד עם ירידה במשק. אבל איך הם עובדים?

ראשית, רכישת חברה היא דרך נהדרת להרחיב את קהל היעד של החברה. בניגוד להתחלה מאפס, לחברה הנרכשת כבר יש מתקני ייצור קיימים, שמות מותג ונכסים בלתי מוחשיים אחרים. זה מקטין את הסיכון להקמת עסק חדש, שעשוי לדרוש השקעות משמעותיות בקרקעות, שרשראות אספקה ומתקני ייצור. יתרון שני ברכישה הוא יתרונות לגודל. חברה רוכשת יכולה לשלב את מתקני הייצור של חברת יעד, ולהפחית את עלויות המוצרים החדשים ורשתות ההפצה.

יתרון נוסף ברכישה הוא בכך שהיא מאפשרת לחברה לחסל תחרות עתידית ולהשיג נתח שוק גדול יותר. זה גם מאפשר לחברה ליישם אסטרטגיה שיווקית. זה יכול גם להפחית את הוצאות ההדרכה הפנימיות. על ידי לקיחת חברה אחרת, החברה יכולה להכשיר את עובדיה ולהפחית את עלויותיה. זה עשוי להועיל לשתי החברות בטווח הארוך. רכישה טובה תמקסם את היתרונות הפוטנציאליים לשני הצדדים.

מהי דוגמה לרכישת חברה?

מהי דוגמה לרכישה? זו רכישה של חברה אחרת, אבל במה היא שונה מאסטרטגיית צמיחה אורגנית? רכישה יכולה לשפר את המיקום התחרותי של החברה המשולבת לאחרונה, או שהיא יכולה פשוט לגרום לסינרגיות עלויות. במקרה הקודם, יתרונות לגודל מאפשרים לחברה גדולה יותר להשיג מחירים נמוכים יותר ומכירות רבות יותר על ידי שילוב משאבים. במקרה האחרון, החיסכון בעלויות עשוי להיות קטן מדי כדי להצדיק את הרכישה.

רכישות יכולות להיות ידידותיות או עוינות. ישות פיננסית רוכשת יותר מ -50% מחברה, כגון קטנה יותר. בשנים האחרונות רכשה אמזון מזון שלם תמורת 13.7 מיליארד דולר וב – & טי רכשה את טיים וורנר. תמורת 85.4 מיליארד דולר. להלן מספר דוגמאות לרכישות מסוג זה. כל רכישה ואחריו סקירה של הסיבות הרלוונטיות לעסקה והערות נוספות. אתה יכול לבחור דוגמה על פי המודל העסקי שלה ואת הגודל.

רכישות הן דרך עבור חברות לגבש את מעמדן בשוק או לחסל את התחרות. בשנת 2014 רכשה פייסבוק את וואטסאפ, שהייתה איום גובר על פלטפורמת המדיה החברתית שלה. הרכישה אפשרה לפייסבוק לחסל את התחרות של וואטסאפ וללכת עם צ ' ק fat. חשוב לציין כי לתהליך הרכישה יש מורכבות משלו, וכי כל חברה שונה. על מנת להימנע ממלכודות כאלה, על חברות לבצע בדיקת נאותות יסודית לפני השלמת הרכישה.